Schmersal Nordiska AB

Vi kan bidra till en säkrare arbetsmiljö – kontakta oss och vi hjälper till att optimera säkerheten och tillgängligheten i era maskiner eller anläggningar. Med ingående kunskap och ett brett produktprogram kan vi hjälpa till med både information och snabba leveranser från ett stort och välsorterat nordiskt centrallager.

Leveransvillkor (pdf, 39 KB)

Schmersal Nordiska AB

Schmersal Nordiska AB

F O Petersons gata 28
S-421 31 Västra Frölunda
Telefon +46-(0) 31-3 38 35 00
Telefax +46-(0) 31-3 38 35 39
E-mail medarbetare: initialförnamnefternamn@schmersal.com
Ex. Karl Svensk blir ksvensk@schmersal.com

info-se@schmersal.com0
http://www.schmersal.se



Välkommen att kontakta någon av oss nedan!
Kontaktperson

VD VD
Henrik Andersson
Tel: +358 400 51 29 87
E-mail: handersson@schmersal.com
Ekonomi- & HR-ansvarig Ekonomi- & HR-ansvarig
Susanne Johansson
Tel: 031-338 35 20
E-mail: sjohansson@schmersal.com
Försäljning- & Marknadsansvarig Försäljning- & Marknadsansvarig
Dirk Peters
Mob: 072-718 89 35
E-mail: dpeters@schmersal.com
Försäljning Försäljning
Per Hellström
Tel: 031-338 35 06
E-mail: phellstrom@schmersal.com
Försäljning Försäljning
Dan Gummesson
Tel: 031-338 35 11
E-mail: dgummesson@schmersal.com
Försäljning Försäljning
Anton Holm
Tel: 031-338 35 04
E-mail: aholm@schmersal.com
Försäljning Försäljning
Eddie Larsen
Tel: 031- 338 35 07
E-mail: elarsen@schmersal.com
Riskanalys, CE-märkning & utbildning Riskanalys, CE-märkning & utbildning
Magnus Lundberg
Certifierad Maskinsäkerhetsspecialist
SP certnr. SC0214-16

Tel: 031-338 35 03
E-mail: mlundberg@schmersal.com
Teknisk support Teknisk support
Peter Schöneck
Tel: 031-338 35 13
E-mail: pschoneck@schmersal.com
Order Order
Peter Brinktell
Tel: 031-338 35 28
E-mail: pbrinktell@schmersal.com